2019 strona startowa

ROK_SZK_2017_2018

Udanych wakacji 2018!

wakacje

Egzaminy zawodowe - sesja letnia 2018

Egzaminy zawodowe czas zacząć! Zaczynamy egzaminy pisemne: 19 czerwca 2018r. technik handlowiec (A.18), technik administracji, technik informatyk, technik logistyk - godz. 10.00., technik handlowiec (A.22) - godz. 12.00., technik masażysta, ratownik medyczny - godz. 14.00. Część praktyczna odbędzie się 26, 27 i 28 czerwca 2018r. Wszystkim życzymy powodzenia na egzaminach!!!2018 egzaminy

Majówka 2018

Miłej majówki, słonecznej pogody i udanego wypoczynku oraz owocnej nauki maturzystom i powodzenia na egzaminach!!!

Przypominamy:

Dni wolne od zajęć lekcyjnych w Liceum Ogólnokształcącym i Szkołach Policealnych: 30.04. - 4.05., 7.05., 8.05.

7.05.  i 8.05. odbywają się tylko kursy.

2018 majowka

Sukces w Wojewódzkim Konkursie o UE

Mamy przyjemność oznajmić, że nasz słuchacz, Przemysław Śliwoń, został laureatem szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim! Projekt ten odbywa się cyklicznie w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu pod patronatem europosła Tadeusza Zwiefki. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat korzyści wynikających z wstąpienia do UE w poszczególnych krajach członkowskich. Pan Przemek, wraz z pozostałymi nagrodzonymi uczestnikami, będzie miał okazję wziąć udział w wyjeździe do Brukseli oraz zwiedzi Parlament UE i zabytki Brukseli. Gratulujemy serdecznie!

31641835 10212832736585454 8270935589830787072 n

Świadectwa dla absolwentów LO

27 kwietnia 2019r. pożegnaliśmy absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w formie stacjonarnej i zaocznej. Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz liczne nagrody za dobre wyniki, frekwencję oraz pracę w Samorządzie Słuchaczy. Wszystkim absolwentom gratulujemy oraz życzymy powodzenia na maturze!

2018 zakonczenie

Koncert w Szkole Muzycznej

Na zaproszenie naszego słuchacza Sylwestra Bugajaka, członka Zespołu Muzyki Rozrywkowej PSM, słuchacze Liceum Ogólnokształcącego udali się na koncert "Muzyka łączy pokolenia" do Szkoły Muzycznej. W koncercie brali udział: Chór KameralnyThe G Singers, Orkiestra Smyczkowa PSM oraz Zespół Muzyki Rozrywkowej PSM. Było trochę poważnie, trochę wesoło i wszystkim się podobało!

2018 koncert2

Wernisaż wystawy "Przechodniem byłem między wami"

19 kwietnia słuchacze Liceum Ogólnokształcącego udali się na wernisaż wystawy "Przechodniem byłem między wami" afrp Lesława Domowicza, który odbył się w Bibliotece Miejskiej. Wystawa to cykl portretów przedstawiających ludzi w żaden sposób nie związanych ze sobą, obcych, napotkanych podczas wędrówek autora z aparatem. Zaprezentowane są zdjęcia ludzi wykluczonych, artystów, inżynierów, emerytowanych lekarzy i prawników oraz ludzi, którzy codzienną ciężką pracą fizyczną zarabiają na życie. Sam autor okazał się miłym i ciekawym człowiekiem.

2018 domowicz

Wielkanoc 2018

Przypominamy, że w dniach 29 marca - 3 kwietnia 2018r. mamy przerwę świąteczną.

Wszystkim Słuchaczkom, Słuchaczom i Pracownikom Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Ich Rodzinom

życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

2018 wielkanoc

XIV Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni

28 marca 2018 r. odbyły się XIV Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni. Targi miały miejsce w obiektach Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Konarskiego 39 w Grudziądzu. Rokrocznie uczestniczą w nich wyższe uczelnie i szkoły policealne oraz młodzież klas maturalnych szkół grudziądzkich i regionu. Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Panie chętnie oddawały się masażowi na dwóch stanowiskach obsługiwanych przez słuchaczy Szkoły Policealnej Technik Masażysta. Słuchaczki Liceum Ogólnokształcącego rozdały mnóstwo ulotek, gadżetów i uśmiechów.

Zapraszamy do naszej szkoły - CKU ucz się tu!

2018 ekonomik

XI Ogólnomiejskie Targi Edukacyjne na Stadionie

22 marca 2018r. odbyły się XI Ogólnomiejskie Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych. My również w nich uczestniczyliśmy. Prezentowaliśmy ofertę Szkół Policealnych i kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Zachęcaliśmy również do nauki w naszym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Szczególną uwagę zwracaliśmy na nowe kierunki: Technik Usług Kosmetycznych, Technik Budownictwa, Technik Architektury Krajobrazu.

2018 targi

Dzień Kobiet

W Dniu Kobiet składaliśmy wszystkim Paniom najlepsze życzenia i podarowaliśmy kwiatki. W miłej atmosferze upłynęło spotkanie przy słodkościach.

2018 dzien kobiet

Sukces naszego słuchacza

Miło nam poinformować, że nasz słuchacz Dariusz Dłużyński wygrał w plebistycie Gazety Pomorskiej "Osobowość roku 2017" w kategorii "Kultura". Pan Dariusz jest poetą, organizatorem wieczorków poetyckich, wernisaży oraz współtwórcą grupy literackiej "Kwadryga". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

2018 nagroda

Nowy semestr w CKU

22 stycznia 2018r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpoczął się semestr wiosenny. W naszych progach powitaliśmy nowych słuchaczy: 1 semestru Liceum Ogólnokształcącego oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych: Technik Usług Kosmetycznych, Technik Informatyk, Opiekun Medyczny. Nowe kwalifikacje rozpoczęli również słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych Technik Logistyk i Technik Handlowiec.

2018 nowy semestr

Pożegnanie 6 semestru Liceum Ogólnokształcącego

5 stycznia miało miejce pożegnanie kolejnych słuchaczy naszej szkoły. Tym razem świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego otrzymała klasa podczas kameralnego spotkania słuchaczy i nauczycieli. Zostały miłe wspomnienia i kolejny etap w życiu za Wami! Wszystkiego dobrego!

2018 pozegnanie

Przerwa świąteczna

Miłego odpoczynku! Szkoły stacjonarne wracają do szkoły 2 stycznia 2018 roku, szkoły zaoczne, po zaliczeniu egzaminów, zaczynają kolejny semestr  22 stycznia 2018 roku.

Przypominamy, że trwa nabór na wszystkie semestry Liceum Ogólnokształcącego oraz na kwalifikacyjne kursy zawodowe: technik usług kosmetycznych, technik informatyk, florysta, opiekun medyczny i technik budownictwa. Do zobaczenia!

swieta

 

Maraton pisania listów w ZSGH

Nasze listy idą w świat! 8 grudnia, na zaproszenie dyrektora ZSGH pana Rafała Szwedy, uczestniczyliśmy w Maratonie Pisania Listów. W wydarzeniu biorą udział ludzie na całym świecie, którzy przeciwstawiają się naruszeniom praw człowieka. Dzięki tej akcji Muhammad Bekzhanow, który był jednym z najdłużej więzionych dziennikarzy na świecie, został uwolniony w lutym 2017 po 17 latach więzienia. Setki tysięcy osób napisało listy domagające się jego uwolnienia.

2017 maraton

Mikołajki

6 grudnia 2017 r. mieliśmy miłe spotkanie dyrekcji, grona pedagogicznego i słuchaczy przy kawie i słodkościach. Całą imprezę uświetnił występ muzyczny Alicji i Sylwestra, którzy wprowadzili magiczną atmosferę świąt. Pan dyrektor życzył wszystkim spokojnych świąt, powodzenia na egzaminach semestralnych i przedstawił nowe kierunki kształcenia, które ruszają w CKU od stycznia: technik usług kosmetycznych, technik informatyk, florysta i opiekun medyczny.

2017 mikołajki

Zbiórka pieniędzy dla chorej Julki

Julia Strzelecka walczy z nowotworem złośliwym. Przyda się każda kwota.

Julka jest 17-letnią uczennicą 1LO w Grudziądzu. To właśnie z tej szkoły i od Mamy Julki dotarła do nas prośba o pomoc. Julka ma raka - chłonniaka. Lekarze mówią, że istnieje ogromna szansa na całkowite wyzdrowienia, jednak potrzebuje pomocy. Samorząd Słuchaczy będzie zbierał pieniądze od piątku.

W pomoc Julce włączył się aktywnie nasz słuchacz Sylwester Bugajak. 17 listopada weźmie udział w charytatywnym koncercie, na który zapraszamy wszystkich słuchaczy. Koncert zaczyna się o 17.00. w Klubie Garnizonowym na ulicy 6-Marca 1.

2017 pomagamy

Spotkanie z Barbarą Włodarczyk

7 listopada 2017r. byliśmy w Bibliotece Miejskiej na spotkaniu z Barbarą Włodarczyk - wieloletnią korespondentkę TVP w Moskwie i autorkę cyklu reportaży "Szerokie Tory". Opowiadała o współczesnej Rosji, fenomenie Putina i polskiej rusofobii. Przybliżyła kulisy pracy reportera i korespondenta zagranicznego. Okazała się bardzo miłą i ciepłą osobą.

2017 wlodarczyk

Konkurs "Moje pióro, moja skuwka"

Słuchacze naszej szkoły wzięli udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego ,,Moje pióro, moja skuwka” zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. Laureaci etapu szkolnego:

  1. 1.Dorota Rumińska- Żołdak kl. I SP technik administracji
  2. 2.Dawid Łaniecki kl. II SP technik administracji
  3. 3.Katarzyna Murawska kl. I SP technik administracji

Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach ortograficznych.

Laureaci wezmą udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 18.11.2017 r. w Toruniu.

2017 konkurs

Strona 1 z 2