2019 strona startowa

Zakończenie roku szkolnego klas Szkoły Policealnej

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 2020_koronawirus2
 • 2020_sekretariat

Wycieczka do Gdańska

2013 wycieczka gdansk 118 maja, z inicjatywy klasy 2a LOZ, odbyła się wycieczka do Gdańska.

Głównym jej punktem było zwiedzanie wystawy The Human Body – preparowanych w procesie plastynacji ciał ludzkich. Celem wystawy jest zaprezentowanie anatomii człowieka w taki sposób, aby zachęcić do większej troski o własne zdrowie i wzmocnić zainteresowanie naukami przyrodniczymi. Mogliśmy więc porównać zdrowe płuca z płucami palacza, zobaczyliśmy jak wygląda rak piersi czy jelita grubego, a także marskość wątroby i wylew krwi do mózgu. Zwiedzanie wystawy zaplanowaliśmy na 1,5 h, jednak była ona tak ciekawa, że poświęciliśmy jej ponad 2 h. Wszyscy jednomyślnie stwierdziliśmy, że taka wystawa to fascynująca podróż w głąb ludzkiego ciała, o którym wiedza jest nam niezbędna do codziennego funkcjonowania. Wszystkim zainteresowanym bardzo ją polecamy!

2013 wycieczka gdansk 2Pełni wrażeń po obejrzeniu wystawy skierowaliśmy się w stronę morza. Prawdziwie letnia pogoda zachęciła nas do krótkiego spaceru po plaży. Zamoczyliśmy stopy z bardzo zimnej jeszcze wodzie i pooddychaliśmy bogatym w jod morskim powietrzem.

Następnie skierowaliśmy się na Westerplatte, gdzie w latach 1926-39 funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa w Wolnym Mieście Gdańsku. Jej obrona we wrześniu 1939 stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji niemieckiej. Dziś, ku czci Bohaterów Westerplatte, stoi tu Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Na zakończenie wybraliśmy się na Stare Miasto. Jest to najstarszy obszar miasta i znajduje się tu większość gdańskich zabytków, m. in. Ratusz Starego Miasta, Bazylika Mariacka o imponującej długości 105,5 m, kościół św. Katarzyny z carillonem, kościół św. Brygidy z bursztynowym ołtarzem, Dwór Artusa, Złota Kamienica, Żuraw.

Tekst: I. Kałędkowska-Szajerka 

IX edycja Regionalnego Konkursu Matematyczno-Ekonomiczego

2013 konkurs inowroclawDnia 18 kwietnia 2013 roku czterech naszych słuchaczy Patrycja Paluch, Wojciech Kamiński, Mateusz Gust i Jacek Suchojad wzięli udział w IX edycji regionalnego konkursu matematyczno-ekonomiczego w Inowrocławiu. Rywalizacja była niesamowita, zadania trudne i tylko z treścią, jednak udało się – zajęli III miejsce i jak to mówią, stanęli na podium.

III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Administracyjno – Prawnej

2013 konkurs baczkowskiW dniu 27 kwietnia 2013 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Administracyjno – Prawnej.
Po raz trzeci organizatorem olimpiady było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach oraz Powszechna Wyższa Szkołą Humanistyczna „Pomerania” w Chojnicach.
W Olimpiadzie wzięli udział przedstawiciele ośmiu Centrów z całej Polski.
Nasi słuchacze tak indywidualnie, jak i zespołowo zajęli trzecie miejsce. Reprezentowali nas Joanna Borcuch, Patrycja Paluch, oraz Dariusz Romel.
W tym roku rywalizacja była wyjątkowo wyrównana, przyznano po dwa miejsca trzecie i czwarte.
Laureatami III ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Administracyjno – Prawnej zostali:

 1. Maria Ossowska - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie
 2. Marta Szmul - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach
 3. Beata Kozłowska - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie oraz Dariusz Romel - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Grudziądzu
 4. Jagoda Wojtala - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach oraz Weronika Wysiecka - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie
 5. Maria Szefler - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu

Zwycięzca III edycji olimpiady otrzymał indeks Powszechnej Wyższej Szkoły Humanistycznej „Pomerania” na dowolny kierunek wraz z umorzeniem czesnego za pierwszy rok studiowania oraz nagrody rzeczowe. Pozostali Laureaci uzyskali nagrody rzeczowe.

Wycieczka do wodociągów

2013 wodociagi16 kwietnia klasa 1 LOW z opiekunem mgr Iwoną Kałędkowską-Szajerka udała się do Stacji Uzdatniania Wody Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni przy ul. Hallera.

Grudziądzkie Wodociągi mają już ponad 100 letnią tradycję zaopatrywania miasto w wodę. A wodę mamy w Grudziądzu bardzo dobrą. Pochodzi z ujęć głębinowych zlokalizowanych w lesie rudnickim. Jest bogata w mikroelementy i bardzo czysta bakteriologicznie.

Podczas zwiedzania zapoznaliśmy się z procesami technologicznymi, którym musi zostać poddana woda, zanim trafi do sieci wodociągowej.

Ostatnio Wodociągi realizowały projekt unijny „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodociągowej w Grudziądzu”. Jego celem była wymiana pomp na bardziej efektywne, odwiert sześciu nowych studni, wymiana części rur sieci wodociągowej oraz zakup urządzeń UV dla poprawy wskaźników mikrobiologicznych wody. Zmodernizowano także systemy sterowania, którymi jest w stanie zarządzać tylko jedna osoba.

Na zakończenie wycieczki – wspólna fotografia na ławeczce w hali pomp z naszym przewodnikiem, panem Piotrem Rackim. Spytacie, do czego ławeczka w wodociągach? Jeśli udacie się z nami na kolejną wycieczkę, sami się dowiecie…  

Ekologiczne CKU - konkurs zakończony

Od 1 marca do 17 kwietnia 2013 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego trwała akcja ekologiczna, w której nasi słuchacze przynosili zużyte tusze i tonery do drukarek, baterie i makulaturę. W sumie zabrano 98 tonerów i tuszy, ok. 80 kg makulatury i ponad 2000 szt. baterii.

Słuchacze wyróżnieni za przyniesienie największej ilości:

 • makulatury: Daria Narloch, Danuta Szypkowska, Andrzej Glinowiecki;
 • tuszy/tonerów: Arkadiusz Samol, Łukasz Tunowski, Joanna Borcuch;
 • baterii: Michalina Paszkowska, Ramona Zygmunt, Alina Lubaszewska.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy! 

Konkurs poprawności językowej

2013 konkurs jezykowyDnia 16.04.2013 r. odbył się szkolny konkurs poprawności językowej. Wzięli w nim udział słuchacze klas wieczorowych i zaocznych liceum ogólnokształcącego. Uczestnicy zmagali się z odmianą trudnych wyrazów, wyszukiwaniem i poprawianiem błędów w zdaniach. Większości sprawił trudność wybór poprawnej formy: w cudzysłowiu czy w cudzysłowie? Warto zapamiętać, że cudzysłów odmienia się tak samo jak rów. Wyraz cudzysłów powstał ze słów cudze i słowo, więc nikt z nas nie powie w cudzym słowiu, tylko w cudzym słowie, zatem i – w cudzysłowie. Oczywiście niektórzy uczestnicy poradzili sobie nie tylko z tym wyrazem , ale i z innymi trudniejszymi zadaniami.

Laureaci konkursu to:
I miejsce- Joanna Kalata- klasa II a LOZ
II miejsce- Bożena Olińska- klasa II a LOZ
III miejsce- Ewelina Czerwińska- klasa II LUZ

Pani Dyrektor Lucyna Górska wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe oraz zachęciła do udziału w kolejnych konkursach.

Targi edukacyjne z udziałem CKU

2013 targiPrzełom marca i kwietnia upłynął pod znakiem promocji szkolnictwa średniego i wyższego naszego regionu i nie tylko. Nasza szkoła uczestniczyła w targach edukacyjnych, które przyciągnęły tłumy tegorocznych absolwentów szkół średnich z Grudziądza i okolicy. 26 marca 2013 roku targi zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych. Patronem medialnym była "Gazeta Pomorska". Natomiast 4 kwietnia 2013 roku Targi Edukacyjne zorganizowane przez Urząd Miejski w Grudziądzu przeznaczone były dla absolwentów gimnazjów.

,,Henryk Sienkiewicz Dla pokrzepienia serc”

2013 h sienkiewicz15 marca o godz. 17.00 słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Grudziądzu uczestniczyli w otwarciu wystawy - „Henryk Sienkiewicz (1846 – 1916) Dla pokrzepienia serc” autorstwa pani Barbary Wachowicz. Pani Barbara Wachowicz wygłosiła prelekcję w sali Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu przy ul. Wodnej 3/5. Prelekcja odbyła się pod patronatem Prezydenta Grudziądza – Roberta Malinowskiego.  

Pierwszy etap szkolnej olimpiady

Pierwszy etap szkolnej olimpiady wiedzy administracyjno-prawnej.

2013 konkurs admin7 marca 2013 roku odbył się dla słuchaczy szkoły policealnej pierwszy etap szkolnej olimpiady wiedzy administracyjno-prawnej .

A oto laureaci konkursu:
I miejsce - Dariusz Romel (kl. II PSA)
II miejsce- Joanna Borcuch (kl. II PSL)
III miejsce – Patrycja Paluch (kl. II PSA)

Zwycięzcom gratulujemy.  

Strona 1 z 4

KALENDARZ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

logo odidzn

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.